Un nou focar de coronavirus a fost depistat în județul Cluj. Este vorba de patru pacienți depistați în Institutul Inimii. Informația a fost confirmată oficial de autorități.
Iată cifrele la zi:
➡️ 22 persoane se află în carantină
➡️ 1.628 persoane aflate în autoizolare la domiciliu
➡️ Total persoane depistate pozitiv cu Covid-19 – 52, din care 37 din județul Cluj, sunt internate în spitalele dedicate din municipiul Cluj-Napoca
➡️ 5 persoane internate în ATI, din care 3 din județ
➡️ Total vindecați și externați 555, din care 442 din județul Cluj
➡️ Total decedați 26, din care 15 din județul Cluj.



