O femeie în vârstă de 40 de ani s-a aruncat, azi, în Dunăre, de pe podul Sfânta Maria din Cernavodă.
Este vorba despre o femeie din Călărași, Roxana Lazăr, care locuia în Cernavodă.
O patrulă a Poliției Locale din localitate a găsit pe pod o poșetă și bagaje și a sunat la 112.
Pompierii Detașamentului Cernavodă și o ambarcațiune de la Garda de Coastă au sărit în ajutorul femeii. Aceasta a fost scoasă din apă conștientă.
Citiți mai mult în Constanța 100%.
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=zoD8wmBiDiU]



