Sute de lucrări hand-made, create de beneficiarii Direcției Generale de Asistență Socială și protecția Copilului (DGASPC) Cluj, au fost expuse, spre vânzare în incinta Iulius Mall din cartierul Gheorgheni.
Expoziția cu vânzare include obiecte precum icoane, tablouri, obiecte decorative, obiecte de pirogravură, dar și ornamente de Crăciun.
Alături de beneficiarii DGASPC, la târg sunt prezenți și beneficiarii furnizorilor de servicii sociale private cu care Direcția de Asistență are colaborare, precum fundația Bethesda & Floricica Beclean, fundația Estuar și fundația FEBE.
Târgul de lucrări hand-made este un bun prilej pentru beneficiarii din unitățile rezidențiale de a se simți valorizați și integrați de către comunitatea clujeană.