Salariu mediu NET în Spitalul Județean Constanța a sărit de 3.000 de lei.

Mai exact, în luna februarie, media a fost de 3.085 de lei.

În total, cei 2913 angajați au primit salarii de 8.987.002 lei, mai mult cu câteva sute de mii față de luna decembrie 2017 ( 8.666.772 lei). Ținând cont și că atunci numărul de salariați era mai mare (2.938), media salariilor pe luna decembrie – când în mod tradițional se acordă și unele bonusuri – a fost de 2.949 lei. Detalii AICI.

În februarie 2018, cel mai bine plătit salariat din Spitalul Județean Constanța a fost un medic primar, care a plecat acasă cu 16.097 lei. De altfel, un număr de 22 de medici primari au trecut, în luna respectivă, pragul de 10.000 de lei.

Mai multe exemple de salarii ale angajaților din spitalul constănțean găsiți AICI.

Comments

comments

Leave a Reply